Podcast

O CZYM JEST PODCAST?

Fit za biurkiem to taki projekt, który powstał jako zderzenie dwóch dyscyplin – fitnessu, z którym jestem od lat związany, poprzez moje do niego zamiłowanie, oraz pracy biurowej, którą z kolei od lat wykonuję. Pomyślałem, że istnieje wiele poradników, wielu ekspertów, wiele badań naukowych oraz specjalistycznych źródeł informacji, natomiast ta klęska urodzaju sprawia, że można zostać przytłoczonym nadmiarem fachowej wiedzy, co powoduje niechęć do podjęcia działania. Podcast ma na celu pokazać, że nie trzeba być sportowcem, żeby mieć dobrą sylwetkę, cieszyć się dobrym zdrowiem i prowadzić sportowy styl życia. Zapraszam ludzi, którzy myślą i działają w ten sam sposób. Poniżej znajdziesz listę odcinków, które tematyką nawiązują do tego bloga.

ODCINKI PODCASTU

Odcinek 5 – Julian Sobiech

Gościem dzisiejszego odcinka jest Julian Sobiech, który oprócz tego, że jest aktywny zawodowo, to jeszcze zajmuje się uświadamianiem ludziom Jak dożyć setki, tworząc treści związane ze zdrowym stylem życia. Jego blog znalazł się w gronie wschodzących gwiazd blogosfery w rankingu Jasona Hunta. Oprócz strony internetowej polecam odwiedzić również jego profil na instagramie.

Ta rozmowa jest wyjątkowo gęsta w treść i obfituje w całą masę informacji, związanych z treningiem, dietą, a także ogólnym zdrowiem. Julian udzielił też kilku prostych porad, które można od ręki wdrożyć w życie i uwolnić się od uciążliwych dolegliwości bólowych.

Muszę przyznać, że jestem naprawdę pod wrażeniem tego, o ilu tematach udało nam się porozmawiać i myślę, że i Tobie się ten odcinek spodoba.

Listen to „Fit za Biurkiem – Odcinek 5 – Julian Sobiech – FZB5” on Spreaker.

Odcinek 4 – Joanna Andryszczak-Lewandowska

Gościem dzisiejszego odcinka jest Joanna Andryszczak-Lewandowska, która jest coachem i trenerką komunikacji. Oprócz tego jest twórczynią Siły słuchania, gdzie tworzy treści związane z psychologią. Ta rozmowa zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i mam nadzieje, że Twoje odczucia będą zbieżne z moimi i odnajdziesz tu dla siebie wartość. Zapraszam do słuchania!

Informacje o publikacjach wymienionych w odcinku:
Poradnik Asi: https://www.silasluchania.pl/poradnik/
Dr Joe Dispenza – Breaking The Habit Of Being Yourself
Julia Cameron – The Artist’s Way: A Spiritual Path To Higher Creativity

Listen to „Fit za Biurkiem – Odcinek 4 – Joanna Andryszczak-Lewandowska – FZB4” on Spreaker.

Odcinek 3 – Szymon Witczak

Gościem tego odcinka był Szymon Witczak, specjalista od influence marketingu, który między innymi wykreował markę Day-Up, a dodatkowo prowadzi bloga Nienaraz. Jest także współtwórcą kanału YouTube Drewniane Kwiaty. W wolnym czasie gra w piłkę oraz eksperymentuje kulinarnie. Niestety, problemy techniczne sprawiły, że ścieżka Szymona nie grzeszy najlepszą jakością – pozostaje jedynie za to przeprosić.
Poruszamy tematy wolności wyboru, kwestii istotności podejmowania decyzji i ciągłego działania. To naładowana energią rozmowa pełna pasji i zajawki.

Listen to „Fit za Biurkiem – Odcinek 3 – Szymon Witczak – FZB3” on Spreaker.

Odcinek 2 – Alina Osowska

Gościem tego odcinka była Alina Osowska, trenerka oraz ekspertka w kwestii autoprezentacji w biznesie. Wraz ze wspólniczką, Marleną Momot, prowadzi firmę Autokreacja. Oprócz tego, że jest świetna w tym co robi, dba także o swoje zdrowie i kondycję – jeździ na rowerze i trenuje na siłowni.
W naszej rozmowie poruszamy temat organizacji czasu, motywacji do treningów oraz skąd czerpać wiedzę w tym zakresie.

Listen to „Fit za Biurkiem – Odcinek 2 – Alina Osowska – FZB2” on Spreaker.

Odcinek 1 – Piotr Kantorowski

Gościem dzisiejszego odcinka jest Piotr Kantorowski, radca prawny, który prowadzi Kancelarię Prawną Kantorowski, Głąb i Wspólnicy, a także podcast Prawo dla Biznesu. Oprócz tego jest mężem i ojcem dwójki dzieci, a sportowo angażuje się w bieganie.
Rozmawiamy o porannych nawykach, organizacji czasu, biznesie, a także o książkach. Zapraszam do słuchania.

Listen to „Fit za biurkiem – Odcinek 1 – Piotr Kantorowski – FZB1” on Spreaker.

Odcinek 0 – Piotr Piasecki

Formuła tego podcastu jest taka, że zapraszam gości, którzy pracują pełną parą, są zajęci, ale znajdują czas na to, żeby dbać o siebie, uprawiać sport i, krótko mówiąc, być w formie. W związku z tym, że jest to odcinek zero, wcielę się w nim w rolę gościa, natomiast prowadzenie obejmie mój wspólnik – Piotr Piasecki. Nagraliśmy ten odcinek głównie dlatego, że Piotrek powiedział do mnie, że czas zacząć to robić i po prostu spontanicznie usiedliśmy do nagrania.

Listen to „Fit Za Biurkiem – Odcinek 0 – Piotr Piasecki – FZB0” on Spreaker.